VANGOTKA
Novinky

co se u nás změnilo?

Zde Vás informujeme o novinkách, vylepšeních a o všem, co pro Vás připravujeme.

Renovace jaro

Na jaře jsme celou maringotku zrenovovali. Vevnitř je nová podlaha a nové kamínka. Střecha maringotky byla ošetřena a natřena ochranným nátěrem, tudíž by v maringotce nemělo být takové horko. Jako poslední jsme maringotku celou obrousili a nově natřeli a přidělali ke sprše zástěnu. 

Posezení

Připravili jsme pro vás nové posezení pod novou pergolou.

Bezkontaktní check-in

Naše ubytování funguje na bázi bezkontaktního check-inu, kdy není potřeba být v určitou hodinu na místě ubytování. V den příjezdu obdržíte pokyny k vyzvednutí klíčů, které budou uschovány v bezpečnostní schránce.

Shop

Připravujeme pro Vás online obchod, kde si budete moci zakoupit suvenýry jako vzpomínku na pobyt ve Vangotce a zároveň tak přispět na dobrou věc. Za vybrané peníze kupujeme 1x ročně krmivo do psích útulků.

INFORMACE O NAŠÍ VANGOTCE

vangotka je

alternativní ubytování

s vlastní zahradou a potokem

Vangotka je umístěna ve chráněné krajinné oblasti Blanský les. Toto místo Vám poskytne svobodu si užít Vaše volné dny v přírodě a klidu. Tábořiště s ohništěm a roštem je připravené pro trávení Vašich rodinných či přátelských večerů, můžete si zde opéct buřty či čerstvou rybu vylovenou z tekoucího potoka. Okolí nabízí spousty aktivního vyžití. Dovolujeme si Vám navrhnout pár osvědčených tipů na výlety, či navštívení vyhlášených restaurací.

UBYTOVÁNÍ PRO vAŠE

ÚTULNÉ a klidné SPANÍ

PRO 3 AŽ MAX. 4 OSOBY

Vyvýšená dvoulůžková postel nám poskytla možnost přidat vysouvací přistýlku, kterou využíváme také jako gauč. Do Vangotky tudíž můžete přijet i s dětmi či s Vaším zvířecím kamarádem. V případě, že se uskromníte, do Vangotky se vejdou až 4 osoby. Celý náš projekt je směřován na odreagování a užití volného času, za tímto účelem jsme se rozhodli neposkytovat žádné wifi připojení.

 • KIDS

  Díky rozkládací přistýlce se ve Vangotce ubytuje celá rodina

 • DOGFRIENDLY

  Ubytujeme i Vašeho zvířecího kamaráda

 • NO WIFI

  Náš projekt je směřován na relax a odreagování, proto Vám bohužel nemůžeme poskytnout žádné wifi připojení.

Vytápění

Kamny na tuhá paliva

Vám zajistí teplo během chvíle

Jako zdroj vytápění má Vangotka kamna na tuhá paliva. Zatápí se ve spodní části kamen a oheň můžete udržovat přikládáním dřeva horními dvířkami. V případě potřeby Vám poskytneme za příplatek elektrický přímotop.

Plně vybavená

kuchyně

k připravení vašeho jídla

Kuchyně ve Vangotce je vybavena lednicí, elektrickým vařičem, varnou konvicí a veškerým potřebným nádobím. Pro naše návštěvníky poskytujeme základní suroviny jako je sůl, pepř, cukr a olej. Dále zde pro Vás máme k dispozici různé druhy čajů a instantní kávu.

do vangotky je zavedena

pitná voda,

kterou ohřívá elektrický bojler

Nemusíte se bát, že byste si museli vozit kanystry pitné vody, Vangotka je napojena na veřejný řád, tudíž tuto starost mít nemusíte. Díky elektrickému bojleru budete mít po celou dobu Vašeho pobytu k dispozici teplou vodu z vodovodu. Odpad ze dřezu je sveden pouze do kýble, který je potřeba vyprazdňovat.

pro udržení hygieny máme

venkovní sprchu

či potok

Další starost, kterou nemusíte mít je hygiena. Ze strany Vangotky máme pro Vás připravenou venkovní sprchu, do které je také zavedena teplá voda. V zimním období (listopad - duben) je venkovní sprcha zazimována z důvodu praskání baterie mrazem, každopádně do dřezu umístěného uvnitř Vangotky bude vždy voda k dispozici. Pro otužilce je u zahrady potok, kde díky naší úpravě se dá dokonce i vykoupat.

potřebu vykonejte na našem

suchém záchodě

při šumění tekoucího potoka

Pro Vaše potřeby máme připravený suchý záchod na zahradě vedle Vangotky.

sTANOVÁNÍ

NA ZAHRADĚ

ČI SPANÍ POD ŠIRÁKEM

Díky naší velké zahradě Vám můžeme nabídnout možnost stanování. Poskytujeme místo pro maximálně 4 stany. Oplocená zahrada s ohništěm je tedy skvěle přizpůsobena i narozeninovým oslavám či jiným větším akcím. Vzhledem k tomu, že se nacházíme v chráněné krajinné oblasti budeme rádi, když nám pomůžete udržovat přírodu zachovalou a v čistotě.

 • Man A line styled icon from Orion Icon Library.

  STANOVÁNÍ

  Kapacita max. 4 stany. Nabízíme možnost uspořádání narozeninových oslav či jiných eventů.

 • Man A line styled icon from Orion Icon Library.

  DBÁME NA PŘÍRODU

  Protože nám na přírodě záleží, snažíme se zahradu a okolí udržovat v čistotě a pořádku, proto budeme rádi, když nám v tom budete pomáhat. Pro třízení odpadu máme připravené kontejnery u hlavní brány.

táborák u našeho

ohniště

s vybavením na grilování a opékání

Jídlo si také můžete připravit na našem ohništi, kde máte k dispozici vybavení jak na grilování, tak i opékání buřtů.

čASTÉ DOTAZY

Je k dispozici sprcha i přes zimní období?

Bohužel na zimní sezónu jsme nuceni venkovní sprchu od listopadu do dubna zazimovat. Baterie nám z důvodu mrazu praskala.

Jsou zde k dispozici ručníky?

Ano, snažíme se pro naše návštěvníky mít k dispozici aspoň nějaké malé ručníky k základním potřebám, pro jistotu ovšem doporučujeme si přivézt své vlastní ručníky.

Je zde k dispozici dřevo na oheň či do kamen?

Ano, připravujeme vždy k pobytu základní množství dřeva jak na oheň, tak i v zimním období do kamen. Více dřeva lze u nás předem objednat telefonicky.

Od kdy je možný check-in?

Vangotka je připravena vždy od 15:00 h.. Přesný čas příjezdu je vždy na Vás, check-in je bezkontaktní. Prosíme o dodržování chceck-outu do 11:00 h.. Děkujeme.