VANGOTKA
vangotka je

alternativní ubytování

s vlastní zahradou a potokem

Vangotka je umístěna ve chráněné krajinné oblasti Blanský les. Toto místo Vám poskytne svobodu si užít Vaše volné dny v přírodě a klidu. Tábořiště s ohništěm a roštem je připravené pro trávení Vašich rodinných či přátelských večerů, můžete si zde opéct buřty či čerstvou rybu vylovenou z tekoucího potoka. Okolí nabízí spousty aktivního vyžití. Dovolujeme si Vám navrhnout pár osvědčených tipů na výlety, či navštívení vyhlášených restaurací.

UBYTOVÁNÍ PRO vAŠE

ÚTULNÉ a klidné SPANÍ

PRO 3 AŽ MAX. 4 OSOBY

Vyvýšená dvoulůžková postel nám poskytla možnost přidat vysouvací přistýlku, kterou využíváme také jako gauč. Do Vangotky tudíž můžete přijet i s dětmi či s Vaším zvířecím kamarádem. Celý náš projekt je směřován na odreagování a užití volného času, za tímto účelem jsme se rozhodli neposkytovat žádné wifi připojení. 

 • KIDS

  Díky rozkládací přistýlce se ve Vangotce ubytuje celá rodina

 • DOGFRIENDLY

  Ubytujeme i Vašeho zvířecího kamaráda

 • NO WIFI

  Náš projekt je směřován na relax a odreagování, proto Vám bohužel nemůžeme poskytnout žádné wifi připojení.

Vytápění

Kamny na tuhá paliva

Vám zajistí teplo během chvíle

Jako zdroj vytápění má Vangotka kamna na tuhá paliva. Zatápí se ve spodní části kamen a oheň můžete udržovat přikládáním dřeva horními dvířkami. V případě potřeby Vám poskytneme za příplatek elektrický přímotop. 

Plně vybavená

kuchyně

k připravení vašeho jídla

Kuchyně ve Vangotce je vybavena lednicí, elektrickým vařičem, varnou konvicí a veškerým potřebným nádobím. Pro naše návštěvníky poskytujeme základní suroviny jako je sůl, pepř, cukr a olej. Dále zde pro Vás máme k dispozici různé druhy čajů a instantní kávu.

do vangotky je zavedena

pitná voda,

kterou ohřívá elektrický bojler

Nemusíte se bát, že byste si museli vozit kanystry pitné vody, Vangotka je napojena na veřejný řád, tudíž tuto starost mít nemusíte. Díky elektrickému bojleru budete mít po celou dobu Vašeho pobytu k dispozici teplou vodu z vodovodu. Odpad ze dřezu je sveden pouze do kýble, který je potřeba vyprazdňovat.  

pro udržení hygieny máme

venkovní sprchu

či potok

Další starost, kterou nemusíte mít je hygiena. Ze strany Vangotky máme pro Vás připravenou venkovní sprchu, do které je také zavedena teplá voda. V zimním období je pravděpodobnost, že nebudeme schopni do venkovní sprchy poskytnout vodu v tuhých mrazech, každopádně do dřezu bude vždy voda k dispozici. Pro otužilce je u zahrady potok, kde díky naší úpravě se dá dokonce i vykoupat. 

potřebu vykonejte na našem

suchém záchodě

při šumění tekoucího potoka 

Pro Vaše potřeby máme připravený suchý záchod na zahradě vedle Vangotky. 

sTANOVÁNÍ

NA ZAHRADĚ

ČI SPANÍ POD ŠIRÁKEM

Díky naší velké zahradě Vám můžeme nabídnout možnost stanování. Poskytujeme místo pro maximálně 4 stany. Oplocená zahrada s ohništěm je tedy skvěle přizpůsobena i narozeninovým oslavám či jiným větším akcím. Vzhledem k tomu, že se nacházíme v chráněné krajinné oblasti budeme rádi, když nám pomůžete udržovat přírodu zachovalou a v čistotě. 

 • Man A line styled icon from Orion Icon Library.

  STANOVÁNÍ

  Kapacita max. 4 stany. Nabízíme možnost uspořádání narozeninových oslav či jiných eventů.

 • Man A line styled icon from Orion Icon Library.

  DBÁME NA PŘÍRODU

  Protože nám na přírodě záleží, snažíme se zahradu a okolí udržovat v čistotě a pořádku, proto budeme rádi, když nám v tom budete pomáhat. Pro třízení odpadu máme připravené kontejnery u hlavní brány. 

pojďme společně dobudovat

mohylu

na naší zahradě

Budeme rádi, když nám každý návštěvník pomůže s dostavěním naší mohyly. Zanecháte tak na sebe vzpomínku při každé Vaší návštěvě.