VANGOTKA
NAŠE TIPY

na výlety v okolí

#PŘÍRODA #památky
Dovolujeme si Vám navrhnout pár osvědčených tipů na výlety do krásné přírody Jižních Čech. Možnost je navštívit i památky v okolí, kde se najde vyžití pro Vaše nejmenší.
Výšlap

Kleť

Kleť je s nadmořskou výškou 1087 m n. m. nejvyšší hora Blanského lesa. Nahoře na Kleti najdete rozhlednu a restauraci. Na Kleť lze jít více trasy pěšky, či použít lanovku vedoucí na vrchol k restauraci. Dolů z Kletě v letní sezóně lze využít koloběžky.

Procházka

BLANSKÝ LES

Kousek od Vangotky si můžete užít procházky v Blanském lese, v chráněné krajinné oblasti, kde stezky vedou okolo rybníků a již nepoužívaných vojenských bunkrů.

CYKLISTIKA

Dívčí kámen

Dívčí kámen je zřícenina gotického hradu u městyse Křemže v okrese Český Krumlov. Milovníci cyklistiky si mohou cestu na Dívčí kámen užít přímo od Vangotky.

naučná stezkA

Olšina

Naučná stezka okolo rybníku Olšina Vás provede jedinečnou Šumavskou přírodou a cestou se dozvíte zajímavé informace o místní přírodě a historii. Celková délka trasy je 7,3 km a zvládne ji absolvovat opravdu každý, dokonce i rodiny s terénním kočárkem. Na okruh můžete nastoupit hned z několika míst - hlavní nástupní bod se nachází u infocentra v rámci areálu VLS, kde je také parkoviště a restaurace.

památka unesco

HOLAŠOVICE

Holašovice, zaspané v roce 1998 mezi památky UNESCO, patří díky statkům ve stylu jihočeského selského baroka mezi nejhezčí vesnice v Česku. U této vesničky naleznete i Holašovické Stonehenge - kamenný kruh. Výlet do této vesničky může být ta správná volba i pro cyklisty, od Vangotky je cesta do Holašovic cca. 20 km.

historie

Český Krumlov

Další památkou UNESCO, která stojí za to ji navštívit, je město Český Krumlov a jeho krásy historie, jako je třeba státní hrad a zámek Český Krumlov, klášter svatého Víta, různé druhy muzeí, zámecká zahrada či otáčivé hlediště. Český Krumlov nabízí i aktivní vybytí v podobě Ferraty Havranka, která se nachází na skalním útvaru Havraní skála na pravém břehu Vltavy jen pár minut chůze z centra Českého Krumlova - obtížnost C.